Numer 30 – informujemy, bo od tego jesteśmy!

wtorek, 30 Lipiec, 2013 - 13:00

Ofiary upałów – trzy martwe osoby znalezione w domach, i mężczyzna który utopił się w przydomowym stawie w Gwoździcach to tragiczne pokłosie rekordowych temperatur minionych dni.

Śmieciowa rewolucja z drugiej strony – Antoni Górski, dyrektor krapkowickiego oddziału firmy „Veolia” odpowiada na nasze pytania.

Jest drożej – w których aptekach są najwyższe ceny medykamentów? Sprawdziliśmy i porównaliśmy sześć aptek z Opola, Krapkowic i Otmętu. 

Blaski i cienie sołtysowania – w tym tygodniu Józef Wilczek, sołtys Żyrowej jest bohaterem cyklu „(Nie)zwykli mieszkańcy gminy Zdzieszowice”.

Meisner za Noskowicz – o zmianach w krapkowickim Urzędzie Miasta i Gminy.

Gogolińskie „przyjaźnie” – Naczelny „Nowin” o przyjaźni na podstawie przykładów z gminy Gogolin.

Śmiertelny wypadek w Obrowcu – podczas prac przy rozbiórce maszyny zginął 52-letni mężczyzna.

Biznes na szpilkach – o tym jak kobiety sobie radzą z działalnością gospodarczą rozmawiamy z Sabiną Tomalą z Dobrej.

Wykonawca nie reaguje – problemy z odbiorem zmodernizowanego za ponad 600 tysięcy złotych boiska w Kujawach.

Odstąpcie od roszczeń – „nowi” z bloku przy Słowackiego chcą kasę od „starych” z osiedla Powstańców Śląskich w Krapkowicach.

Poza tym sondy, interwencje, rozmowy ze strażakami z Rogowa Opolskiego, w tym ostatnia rozmowa z naczelnikiem OSP Rogów tragicznie zmarłym Janem Lentowiczem, porady jak sobie radzić podczas upałów, „Komu chcemy pomóc” – rzecz o zdzieszowickiej akcji pomocy Karolinie Adamskiej i Szymonowi Kiec, „Krapkowicka oświata na rozdrożu” oraz trzy strony sportu.

Czytaj „Nowiny” – Twoje niezależne i pozytywnie nastawione źródło informacji!