Numer 38 – kolejny krok do przodu…

wtorek, 24 Wrzesień, 2013 - 13:15

Zachęcamy Cię do lektury 38 numeru „Nowin Krapkowickich”, kolejnego numeru naszej gazety bez laurek i manipulacji. W tym numerze naszego tygodnika znajdziesz informacje, których nie ma nigdzie indziej.

Dwie śmierci w dwa dni – miniony tydzień należał do najtragiczniejszych dni w historii cementowni „Górażdże”. Na terenie zakładów dzień po dniu ginęli ludzie…

Prezydent w Kamieniu – Bronisław Komorowski odwiedził powiat krapkowicki. Niestety wizyta głowy państwa w Kamieniu Śląskim nie była dobrze przygotowana.

Lekarz do pacjenta: „Wypad stąd!” - tej wizyty w krapkowickim szpitalu młode małżeństwo z naszego powiatu nie zapomni na długo…

Potrzeba konkretnych zmian – redaktor naczelny „Nowin” o emocjach rozmawia z wiceprezeską Prawa i Sprawiedliwości Beatą Szydło.

77-letni golkiper – pan Józef Kulosa w ubiegłą sobotę zakończył karierę piłkarską. Jego przypadek jest chyba jedyny w Europie, a może i na świecie?

Dożynki w Zielinie – jak świętowali mieszkańcy gminy Strzeleczki podczas niedzielnych dożynek?

O historii i teraźniejszości Odry – dziennikarz „Nowin” Szymon Kliszewski poznaje tajemnice krapkowickiej śluzy.

Normalnie w „zamku” – tak twierdzi nasza Czytelniczka, według której to co działo się w ubiegłym roku o tej porze w ZSZ im. Piastów Opolskich normalne nie było.

Miejsca inne niż wszystkie – odwiedzamy gogolińską pizzerię „Corleone Pizza”. Te wnętrza zapadają w pamięci…

Syn na perkusji, tata na gitarze – czyli o tym, że jak się ma 7 lat to też można mieć pasję. Przykład: Michał Orłowski z Krapkowic.

Po za tym sondy, interwencje, felieton Naczelnego, „Gdzie ćwiczą nasze dzieci?” – przyglądamy się obiektom przyszkolnym w gminie Gogolin, „Kręcimy z Nowinami” po raz 15. tym razem do Głogówka, Stanisław Bielewicz z Krapkowic znowu wygrywa w golfa,  relacje sportowe – jedziemy z Otmętem do Kędzierzyna.

Czytaj „Nowiny” – Twoje źródło wiarygodnych informacji…