Numer 39 – czyli to co dobre na koniec roku…

poniedziałek, 31 Grudzień, 2012 - 16:30

Kolejny dobry numer „Nowin Krapkowickich”, w którym jest co poczytać oddajemy w ręce naszych Czytelników cytując powiedzenie „najlepsze na koniec”.

„Na targu wrze…” – jeszcze parę lat temu na krapkowickim targowisku przy ulicy Drzymały handlowano w około 100 boksach, teraz otwartych jest zaledwie 70. i szykują się kolejne zamknięcia. O smutnej prozie życia krapkowickiego handlu przeczytasz w tylko „Nowinach”.

Krapkowickie Centrum Zdrowia podpisało kontrakt na 2013 rok z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przeczytaj ile udało się wynegocjować na powiatową służbę zdrowia władzom spółki. Kto zyska, kto straci, co uda się poprawić…

Polubmy starostę – Naczelny „Nowin” apeluje: „Kochajmy się!” nie tylko na Facebooku i nie tylko na pokaz. Dlaczego masz polubić starostę krapkowickiego? – odpowiedzi szukaj w cotygodniowym felietonie Redaktora Naczelnego.

U Jaschików świecą – Eleonora i Henryk Jaschik stworzyli coś co podziwiają mieszkańcy całej Opolszczyzny i wielu gości  zza granicy. O świątecznej iluminacji, której nie mają ani w Manchesterze, ani w Dortmundzie przeczytasz w aktualnym numerze…

Co dalej z Centrum Terapii Nerwic w Mosznej? – w marcu przeprowadzka do nowego pawilonu, potem pałac do remontu, a co z załogą? O tym jakie mają plany w Mosznej pytamy Janusza Szymanowskiego – dyrektora CTN Moszna.

„Nowiny Krapkowickie” i premier Donald Tusk – reprezentowali Polskę na ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla Unii Europejskiej w Oslo. Pierwsza część „norweskich wspomnień” już w tym numerze naszej gazety.

Grzegorz Sufnarowski – właściciel sklepu „Gustus Vini” z Krapkowic w rozmowie z „Nowinami” opowiada o kulturze picia, dobrych i złych winach i o tym w co warto zaopatrzyć się na zbliżającego Sylwestra.

Budżety uchwalone – o budżetach na 2013 rok w gminach Gogolin i Strzeleczki piszemy na 7 i 12 stronie. Szczególnie dyskusja na sesji w Gogolinie miała bardzo ciekawy przebieg. Dlaczego trzech gogolińskich radnych głosowało przeciwko budżetowi burmistrza Wojtali. Przeczytasz tylko u nas….

„Quo Vadis świecie?” – pyta zdzieszowicki malarz i poeta Marian Oszek. Wernisaż, który odbył się w miejskiej bibliotece zgromadził liczne grono sympatyków artysty. Jakie było ich zdanie o tym co zobaczyli i usłyszeli?

Sylwestrowe trendy – o tym co jest modne i jak się właściwie zaprezentować radzą panie z salonu piękności „Pasja” w Krapkowicach, Joanna Ernst z Zieliny zdradza swój przepis na pyszny tort, zwycięzcy konkursu na najlepiej oświetloną posesję w gminie Strzeleczki odebrali swojej nagrody, trzecia część „Rozmów z matką„, jak bawiono się na kiermaszu w szkole wDąbrówce Górnej oraz tradycyjnie już sport na najwyższym poziomie: specjalnie dla „Nowin”Norbert Mnich, który „wrócił” do Żywocicpodsumowanie półmetka ligi halowej w Zdzieszowicach oraz relacja z KALS.

Czytaj „Nowiny” gazetę z pozytywnym nastawieniem…