Numer 47 – żadnej ściemy, tylko informacje…

wtorek, 26 luty, 2013 - 17:00

Dwie ofiary śmiertelne, 13 kolizji – takiego dramatu na drogach powiatu krapkowickiego jaki miał miejsce w miniony weekend nie było już dawno. O tym co działo się między innymi w Zakrzowie i Żużeli przeczytasz w „Nowinach”.

Tory do remontu! – a jednak, zapowiedzi kolejarzy o modernizacji linii kolejowej nr 306 relacji Krapkowice – Prudnik stały się faktem. Ogłoszenie wyników przetargu już pod koniec marca. Więcej o tym tylko w „Nowinach”.

Bilety na 9 marca – świetny pomysł jednak możliwości nie te. Sala kinowa w Krapkowicach nie pomieści wszystkich pań, które będą chciały pośmiać się za darmo z Żaka i Barcisia. Tłumaczenia organizatorów z powodu braku biletów na stronach 1 i 3.

Krapkowicki grajdołek – nasz Czytelnik opisuje socjalistyczne realia Krapkowic. Jak twierdzi dzisiejsze czasy niewiele się od tamtych różnią. Czy podzielasz jego pogląd? Przeczytaj i wypowiedz się. W „Nowinach” możesz to zrobić!

Niedoinwestowana chluba – Zdzieszowice mają coś czego nie mają większe Krapkowice i bogatszy Gogolin, mowa o samorządowym żłobku. O tym, że „chluba miasta” boryka się z problemami czytaj na stronie 7 i 10.

Zamieszanie wokół SPZOZ – są cztery wiejskie ośrodki zdrowia, jest samorządowy SPZOZ Strzeleczki, jest medyczna załoga, są pacjenci i są obawy co dalej? O tym w którym kierunku zmierza restrukturyzacja służby zdrowia w gminie czytaj na stronie 11.

Krapkowice traci – Redaktor Naczelny „Nowin” powątpiewa w partyjną skuteczność lokalnych działaczy. „Bo co może starosta Sonik (PO) załatwić dla powiatu krapkowickiego w województwie rządzonym przez jego partyjnych kolegów?” – pyta w swoim cotygodniowym felietonie.

Jednak „Szła dzieweczka” – o tym, że piosenka ludowa „Poszła Karolinka” niekoniecznie jest najpopularniejszą śląską przyśpiewką przekonuje Edward Smolka. W gogolińskiej tematyce pozostając: Czy wiesz kto jest autorem herbu Gogolina? 

Co jeszcze w „Nowinach” nr 47? – jak świętowano ósme urodziny krapkowickiego klubu miłośników kina? Czy udał się recital podopiecznych Żanety Plotnik? Nasz Czytelnik snuje plany o centrum kultury nie tylko śląskiej. Jak zdzieszowiczanin Kamil Wadziński radzi sobie w warszawskiej dżungli show biznesu? Tradycyjnie sport czyli futbolowe sprawdziany przed sezonem naszych drużyn, turniej młodzików w Gogolinie, dlaczego „Gardina” zachwyca? – relacja z KALS oraz ping-pong w Zdzieszowicach i porażka szczypiornistek…

Czytaj „Nowiny” – gazetę wolną od układów…