Świętuj razem z dzieckiem!

piątek, 31 Maj, 2013 - 12:30

Już jutro (1 czerwca) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, który w Polsce dobie niżu demograficznego powinien mieć szczególny charakter. Na terenie powiatu krapkowickiego w najbliższą sobotę będzie można świętować razem z dziećmi na kilku imprezach oto one:

Krapkowice – Piknik z rycerzami

Początek godzina 13.00 – Park Magnolia koło Krapkowickiego Domu Kultury. 13.00 – przedstawienie teatralne „O diabełku, który odważył się śmiać” – sala kinowa. 14.00 – 15.00– „Piknik z rycerzami”: pokazy walk rycerskich, pisanie gęsim piórem, przymierzanie zbroi.15.00 -15.30 – pokazy i nauka tańców średniowiecznych. Turniej „Superfarmera”. 15.30 – początek 13. Krapkowickiego Przeglądu Muzyki Chrześcijańskiej. 22.00 – zakończenie imprezy.

Krapkowice – Dzień Dziecka z Klubem Karate Enso.

14.00 – początek imprezy. W programie konkurencje sportowe, szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz „jak reagować w razie ataku pas”. W konkurencjach sportowych mogą brać udział dzieci z rocznika 2000 i młodsi. Uczestników obowiązuje luźny strój sportowy oraz pisemna zgoda rodziców. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Miejsce sala gimnastyczna Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach – Otmęcie.

Moszna – Dzień Dziecka na zamku.

14.00 – Rodzinny Festyn. Organizatorzy przewidzieli między innymi: kreatywną naukę języka angielskiego, zajęcie taneczne. Dzieci będą mogły wypróbować swoich sił w zdalnym sterowaniu modelami samochodowymi, wziąć udział w grze terenowej „Poszukiwanie Skarbów”, porzeźbić w drzewie, pobawić się w miasteczku policyjnym pod przewodnictwem Policusia.

Zdzieszowice – Dzień Dziecka na kąpielisku.

14.00 – M-GOKSiR Zdzieszowice zaprasza wszystkie dzieci na program artystyczny i zabawy, które odbędą się na kąpielisku miejskim. Wśród atrakcji konkurencje sportowe oraz przedstawienie „Opowieść o Robinsonie Crusoe”.